Klubikalenteria 2019...

KULTTUURIKLUBI, ma-pe klo. 13 – 13.45:

 

Tässä Kulttuuriklubin ohjelmaa ja suunnitelmaa. Muutokset mahdollisia...

Tammikuu:

Ke. 2.1 klo 13: Maatilan elämää, Tiina Jokela

To. 3.1 klo 13: Pihapelimannit

Pe. 4.1 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

-----

Ma. 7. 1 klo 13: Kyröläisiä kuvia, Jouko Hannu

Ti. 8. 1 klo 13: Keskustelua ruokapalvelukokeilusta

Ke. 9. 1. klo 13: Pihapelimannit

To. 10. 1 klo 13: Hartaus

Pe. 11.1 klo 13: Aurinkorinteen elämää v. 2018, valokuvaesitys

------

Ma. 14.1 klo 13: Keskustelua ruokapalvelukokeilusta

Ti. 15.1 klo 13: Valokuvaesitys v. 2018

Ke. 16.1 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

To. 17.1 klo 13: Keskustelua ruokapalvelukokeilusta

Pe. 18.1 klo 13: Valokuvaesitys v. 2018

------

Ma. 21.1 klo 13: JPH-bändi

Ti. 22.1 klo 13: Yhteislaulua, Anja L. ja ystävät

Ke. 23.1 klo 13: Kotiseudun tarinoita, Heikki Uusitalo

To. 24.1 klo 13: Päivätanssit

Pe. 25.1 klo 13: Pihapelimannit

-------

Ma. 28.1 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Ti. 29.1 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

Ke. 30.1 klo 13: Pihapelimannit

 

 Helmikuu:

Pe. 1.2 klo 13: Bingo

-----

Ma. 4.2 klo 13: Levyraati, Weijo K.

Ti. 5.2 klo 13: Runoja, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

Ke. 6.2 klo 13: Kansakoululauluja

To. 7.2 klo 13: Bingo

Pe. 8.2 klo 13: Pihapelimannit

------

Ma. 11.2 klo 13: trubaduuri Heikki K-V

Ti. 12.2 klo 13: Levyraati, Weijo K.

Ke. 13.2 klo 13: Senioritanssijat

To. 14.2 klo 13: Hartaus

Pe. 15.2 klo 13: Päivätanssit

----

Ma. 18.2 klo 13: Yhteislaulua, Anjaq L. ja ystävät

Ti. 19.2 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 20.2 klo 13: Luontokuvia, Erkki Luumi

To. 21.2 klo 13: Levylautakunta, Weijo K.

Pe. 22.2 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

--------

Ma. 25.2 klo 13: Käsityö, huovutus (Seniorihoiva)

Ti. 26.2 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Ke. 27.2 klo 13: Pihapelimannit

To. 28.2 klo 13: Kalevalan kuvat, Jouko Hannu

 

Maaliskuu:

Pe. 1.3 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

-----

Ma. 4.3 klo 13: Hyvän Mielen viikko alkaa, Elina Väinä

Ti. 5.3 klo 13: Jalkojen hyvinvointi, Päivi Nylander

Ke. 6.3 klo 13: Leivontavierailu

To. 7.3 klo 13: Vanhene viisaasti, Virpi Raipala- Cormier

Pe. 8.3 klo 13: Naistenpäivän hemmottelua, Aurinkorinteen henkilökunta

-------

Ma. 11.3 klo 13: Peräkamarin Pojat

Ti. 12.3 klo 13: Kyrön Luonto Ry. vierailuilla

Ke. 13.3 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

To. 14.3 klo 13: Hartaus

Pe. 15.3 klo 13: Pihapelimannit

------

Ma. 18.3 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 19.3 klo 13: Päivätanssit, Mirja Poikkeus, Pekka, Jouko, Pauli

Ke. 20.3 klo 13: Runotuokio, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

To. 21.3 klo 13: Kyröskosken Mieskuoro

Pe. 22.3 klo 13: Yhteislaulua, Anja Liebing ja ystävät

---------

Ma. 25.3 klo 13: Levylautakunta, Weijo Koskiranta

Ti. 26.3 klo 13: Kuvia ja tunnelmia, Erkki Luumi

Ke. 27.3 klo 13: Kyröläisiä kuvia ja tarinoita, Jouko Hannu

To. 28.3 klo 13: Duo Pauli & Jouko

Pe. 29.3 klo 13: Pihapelimannit

 

Huhtikuu:

 Ma. 1.4 klo 13: Peräkamarin Pojat

Ti. 2.4 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 3.4 klo 13: Manti & Mainingit

To. 4.4 klo 13: trubaduuri Heikki K-V

Pe. 5.4 klo 13:  Bingo

-------

Ma. 8.4 klo 13: Kotiseudun tarinoita, Heikki Uusitalo

Ti. 9.4 klo 13: Mikael Agricolan päivä, Jouko Hannu

Ke. 10.4 klo 13: Peräkamarin Pojat

To. 11.4 klo 11 - 14: Voimaa väreistä, Raija Mäensivu

Pe. 12.4 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

-------

Ma. 15.4 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Ti. 16.4 klo 13: pääsiäishartaus + ehtoollinen Siljankodilla

Ke. 17.4 klo 13: Pihapelimannit

To. 18.4 klo 13: Keväisiä lauluja, Anja L. ja ystävät

Pääsiäinen, Aurinkorinne suljettuna

----------

Ti. 23.4 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 24.4 klo 11 - 14: Voimaa väreistä, Raija Mäensivu

To. 25.4 klo 13: Päivätanssit

Pe. 26.4 klo 13: Muistin paikat, kyröläisiä kuvia ja tunnelmia, Jouko Hannu

--------

Ma. 29.4 klo 11-14: Voimaa väreistä, Raija Mäensivu

Ti.30.4 klo 13: Vappubileet, JPH-rock

 

Toukokuu:

 Ke. 1.5: Vappu, Aurinkorinne suljettuna

To. 2.5 klo 13: Manti ja Mainingit

Pe. 3.5 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

----------

Ma. 6.5 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 7.5 klo 13: Kasvien salaisuudet, Riitta Angervo ja Aarre Leskinen

Ke. 8.5 klo 13: Kansakoululauluja, Raija W. 

To. 9.5 klo 13: Pirkanmaan maakuntapelimannit vierailulla

Pe. 10.5 klo 13: Bingo, Weijo Koskiranta

---------

Ma. 13.5 klo 13: Runotuokio, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

Ti. 14.5 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 15.5 klo 13: Karaoke

To. 16.5 klo 13: Rönsyn ohjelmaa 

Pe. 17.5 klo 11 - 14: Elämän värit - taidepiiri, Raija Mäensivu

---------

Ma. 20.5 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 21.5 klo 13: Yhteislaulua, Anja L. ja ystävät

Ke. 22.5 klo 13: Hartaus

To. 23.5 klo 13: Pauli ja Jouko Duo

Pe. 24.5 klo 13: Päivätanssit, Mirja Poikkeus ym.

---------

Ma. 27.5 klo 13: Peräkamarin Pojat

Ti. 28.5 klo 11 - 14: Elämän värit- taidepiiri, Raija Mäensivu

Ke. 29.5 klo 13: Heikki Uusitalo

To. 30.5: Helatorstai, Aurinkorinne suljettuna

Pe. 31.5 klo 13: Pihapelimannit

 

Kesäkuu:

Ma. 3.6 klo 11 - 14: Elämän värit - taidepiiri, Raija Mäensivu

Ti. 4.6 klo 13: Peräkamarin Pojat

Ke. 5.6 klo 13: Maailman ympäristöpäivä, Ekiteki / Erkki Luumi

To. 6.6 klo 13: Pihapelimannit

Pe. 7.6 klo 13: Manti ja Mainingit

---------

Ma. 10.6 klo 13: Kesämökin gramofoni, Weijo Koskiranta

Ti. 11.6 klo 13: Hälläpirtin laulajat

Ke. 12.6 klo 13: trubaduuri Heikki K-V

To. 13.6 klo 13: Muistin paikat, Jouko Hannu

Pe. 14.6 klo 13: Tietokilpailu, Arja Viitasaari

--------

Ma. 17.6 klo 13: Kyröskoski ennen kameraa, Jouko Hannu

Ti. 18.6 klo 13: Heikki Uusitalo

Ke. 19.6 klo 13: Aurinkofestarit

To. 20.6 klo 13: Pakinoita, juhannusmuistelmia, Maija Lehtinen

Pe. 21. 6: Kesäpäivän seisaus, Juhannusaatto, Aurinkorinne suljettuna

-------

Ma. 24.6 klo 13: Kansakoululauluja, Raija W. 

Ti. 25.6 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 26.6 klo 13: Kesämökin gramofoni, Weijo Koskiranta

To. 27.6 klo 13: Yhteisalaulua, Anja Liebing ja ystävät 

Pe. 28.6 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

 

Heinäkuu:

Ma.1.7 klo 13: Ihmisiä suvessa: kohtaamisia ja kahvikeskusteluja Aurinkorinteen kesäterassilla, sateen sattuessa sisätiloissa. Keskustelijoina ja keskustelun avaajina paikalla Aurinkorinteen oma henkilökunta

Ti.2.7 klo 13: Ihmisiä suvessa...

Ke. 3.7 klo 13: Ihmisiä suvessa...

To.4.7 klo 13: Ihmisiä suvessa...

Pe. 5.7 klo 13: Ihmisiä suvessa...

-------

Ma. 8. 7 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 9.7 klo 13: Taidenäyttelyn rakentaminen, Raija Mäensivu, paikalla myös trubaduuri Heikki K-V.

Ke. 10.7 klo 13: Suomen kuvataiteen ja Helene Schjerfbeckin päivä. Elämän värit - taidenäyttelyn avajaiset, Raija Mäensivu

To. 11.7 klo 13: Kotiseudun tarinoita ja musiikkia, Heikki Uusitalo

Pe. 12.7 klo 13: Kesämökin gramofoni, Weijo Koskiranta

--------

Ma.15.7 klo 13: Trio Pauli, Jouko, Kaitsu, tanssimusiikkia

Ti. 16.7 klo 13: Runotuokio, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

Ke. 17.7. klo 13: Hartaus, Anu Mätäsniemi ja Hannelen laulajat

To. 18.7 klo 13: Pihapelimannit

Pe. 19.7 klo 13: Heikki Uusitalo

-------

Ma. 22.7 klo 13: Kirjallisuustuokio, Sillanpäätutkija/kirjailija, fil.tri. Panu Rajala

Ti. 23.7 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 24.7 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

To. 25.7 klo 13: Tietovisa, Arja Viitasaari

Pe. 26.7 klo 13: Bingo

------

Ma. 29.7 klo 13: Musiikkia vanhaan malliin, Teuvo Suoniemi ja vähäriviset

Ti.30.7 klo 13: Heinäkuun päivätanssit, Pekka Mäkelä + Aurinkorinteen tanssiorkesteri

Ke. 31.7 klo 13: Bingo

 

Elokuu:

To. 1.8 klo 13: Kyröskoski ennen kameraa, Jouko Hannu 

Pe. 2.8 klo 13: Yhteislaulua, Anja Liebing ja ystävät

---------

Ma. 5.8.klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Ti. 6.8 klo 13: Levyraati

Ke.7.8 klo 13: Tietovisa, Arja Viitasaari

To. 8.8 klo 13: Bingo

Pe. 9.8 klo 13: Pihapelimannit

----------

Ma. 12.8 klo 13: Kotiseudun tarinoita ja musiikkia, Heikki Uusitalo

Ti. 13.8 klo 13: Vain kotka lentää aurinkoon, trubaduuri Heikki K-V.

Ke. 14.8 klo 13: Pihapelimannit ja  Erkki-Jussi Koivuluoma

To. 15.8 klo 13: Virsistä viis, kauneimmat ja tutummat virret yhteislauluna, Raija Westergård

Pe. 16.8 klo 13: Tietovisailua ja musiikkia, Heikki K-V.

---------

Ma. 19.8 klo 13: Manti ja Mainingit

Ti. 20.8 klo 13: Virsistä viis, kauneimmat ja tutuimmat virret yhteislauluna, Raija W.

Ke. 21.8 klo 13: Ikärajaton rock, JPH-bändi

To. 22.8 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Pe. 23.8 klo 13: Aurinkorinteen Kulttuuriklubin tunnelmaa, musiikkivideoita kevät 2019 

-------

Ma. 26.8 klo 13: Veisuutuokio, tutuimmat ja kauneimmat virret yhteislauluina, Raija W.

Ti. 27.8 klo 13: Takana taaimman tähden, Tapani Pertun musiikkia c-kasetilta, Heikki Uusitalo

Ke. 28.8 klo 13: Hartaus, Anu Mätäsniemi ja Hannelen laulajat

To. 29.8 klo 13: Isän vierellä hiljaa - runokirjan esittely, Erkki Luumi

Pe. 30.8 klo 13: Trio Pauli, Jouko ja Kaitsu, tanssimusiikkia kesän päätteeksi

 

Syyskuu:

Ma. 2.9.klo 13: Tietovisa, Arja Viitasaari

Ti. 3.9 klo 13: Pihapelimannit + Erkki-Jussi Koivuluoma

Ke. 4.9 klo 13: Tietovisailua ja musiikkia, Heikki K-V.

To. 5. 9 klo 13: Runotuokio, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

Pe. 6.9 klo 13: Talkootanssit -  pelimannimusiikkia levyltä sekä muistelua , Weijo Koskiranta

-------

Ma. 9.9 klo 13:

Ti. 10.9.klo 13: Isän vierellä hiljaa - runokirjan esittely. Erkki Luumi

Ke. 11.9 klo 13: Yhteislaulua, Anja Liebing ja ystävät

To. 12.9 klo 13: Luonto lähellä, Risto Pyry Majanen

Pe. 13.9 klo 13: Pihapelimannit

-----------

Ma. 16.9 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 17.9 klo 13: Edunvalvontavaltuutus tutuksi, Anna-Kaisa Lampinen, Aito Sp Oy

Ke. 18.9 klo 13:

To. 19.9 klo 13: Hartaus, Anu Mätäsniemi ja Hannelen laulajat

Pe. 20.9 klo 13: 

--------

Ma 23.9 klo 13:

Ti. 24.9 klo 13:

Ke. 25.9 klo 13:

To. 26.9 klo 13:

Pe. 27.9 klo 13: Päivätanssit, Mirja Poikkeus, Pekka Mäkelä ja Aurinkorinteen tanssiorkesteri

---------

Ma. 30.9 klo 13:

Lokakuu:

Ti. 1.10 klo 13:

Ke. 2.10 klo 13: Pihapelimannit

To.3.10 klo 13: Edunvalvontavaltuutus tutuksi, Anna-Kaisa Lampinen

Pe.4.10 klo 13:

————

Vanhusten viikko

Ma. 7.10 klo 13: Edunvalvontavaltuutus tutuksi, Anna-Kaisa Lampinen

Ti. 8.10 klo 13: 

Ke. 9.10 klo 13:

To. 10.10 klo 13: Rönsyn ohjelmaa, aihe selviää myöhemmin

Pe. 11.10: 

—————-

Ma. 14.10 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 15.10 klo 13: Yhteislaulua, Anja Liebing ja ystävät

Ke. 16.10 klo 13:

To. 17.10 klo 13:

Pe. 18.10 klo 13: Edunvalvontavaltuutus tutuksi, Anna-Kaisa Lampinen

-----------

Ma. 21.10 klo 13:

Ti. 22.10 klo 13:

Ke. 23.10 klo 13:

To.24.10 klo 13:

Pe. 25.10 klo 13:

-------------

Ma. 28.10 klo 13:

Ti. 29.10 klo 13:

Ke. 30.10 klo 13:

To. 31.10 klo 13:

Marraskuu:

Pe. 1.11 klo 13: