Kulttuuriklubin ohjelmistoa tammi - joulukuu 2019

KULTTUURIKLUBI, ma-pe klo. 13 – 13.45

(Ma.30.9 alkaen uusi ohjelma-aika: 12.45 - 13.30)

 

Tammikuu:

Ke. 2.1 klo 13: Maatilan elämää, Tiina Jokela

To. 3.1 klo 13: Pihapelimannit

Pe. 4.1 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

-----

Ma. 7. 1 klo 13: Kyröläisiä kuvia, Jouko Hannu

Ti. 8. 1 klo 13: Keskustelua ruokapalvelukokeilusta

Ke. 9. 1. klo 13: Pihapelimannit

To. 10. 1 klo 13: Hartaus

Pe. 11.1 klo 13: Aurinkorinteen elämää v. 2018, valokuvaesitys

------

Ma. 14.1 klo 13: Keskustelua ruokapalvelukokeilusta

Ti. 15.1 klo 13: Valokuvaesitys v. 2018

Ke. 16.1 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

To. 17.1 klo 13: Keskustelua ruokapalvelukokeilusta

Pe. 18.1 klo 13: Valokuvaesitys v. 2018

------

Ma. 21.1 klo 13: JPH-bändi

Ti. 22.1 klo 13: Yhteislaulua, Anja L. ja ystävät

Ke. 23.1 klo 13: Kotiseudun tarinoita, Heikki Uusitalo

To. 24.1 klo 13: Päivätanssit

Pe. 25.1 klo 13: Pihapelimannit

-------

Ma. 28.1 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Ti. 29.1 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

Ke. 30.1 klo 13: Pihapelimannit

 

 Helmikuu:

Pe. 1.2 klo 13: Bingo

-----

Ma. 4.2 klo 13: Levyraati, Weijo K.

Ti. 5.2 klo 13: Runoja, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

Ke. 6.2 klo 13: Kansakoululauluja

To. 7.2 klo 13: Bingo

Pe. 8.2 klo 13: Pihapelimannit

------

Ma. 11.2 klo 13: trubaduuri Heikki K-V

Ti. 12.2 klo 13: Levyraati, Weijo K.

Ke. 13.2 klo 13: Senioritanssijat

To. 14.2 klo 13: Hartaus

Pe. 15.2 klo 13: Päivätanssit

----

Ma. 18.2 klo 13: Yhteislaulua, Anjaq L. ja ystävät

Ti. 19.2 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 20.2 klo 13: Luontokuvia, Erkki Luumi

To. 21.2 klo 13: Levylautakunta, Weijo K.

Pe. 22.2 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

--------

Ma. 25.2 klo 13: Käsityö, huovutus (Seniorihoiva)

Ti. 26.2 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Ke. 27.2 klo 13: Pihapelimannit

To. 28.2 klo 13: Kalevalan kuvat, Jouko Hannu

 

Maaliskuu:

Pe. 1.3 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

-----

Ma. 4.3 klo 13: Hyvän Mielen viikko alkaa, Elina Väinä

Ti. 5.3 klo 13: Jalkojen hyvinvointi, Päivi Nylander

Ke. 6.3 klo 13: Leivontavierailu

To. 7.3 klo 13: Vanhene viisaasti, Virpi Raipala- Cormier

Pe. 8.3 klo 13: Naistenpäivän hemmottelua, Aurinkorinteen henkilökunta

-------

Ma. 11.3 klo 13: Peräkamarin Pojat

Ti. 12.3 klo 13: Kyrön Luonto Ry. vierailuilla

Ke. 13.3 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

To. 14.3 klo 13: Hartaus

Pe. 15.3 klo 13: Pihapelimannit

------

Ma. 18.3 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 19.3 klo 13: Päivätanssit, Mirja Poikkeus, Pekka, Jouko, Pauli

Ke. 20.3 klo 13: Runotuokio, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

To. 21.3 klo 13: Kyröskosken Mieskuoro

Pe. 22.3 klo 13: Yhteislaulua, Anja Liebing ja ystävät

---------

Ma. 25.3 klo 13: Levylautakunta, Weijo Koskiranta

Ti. 26.3 klo 13: Kuvia ja tunnelmia, Erkki Luumi

Ke. 27.3 klo 13: Kyröläisiä kuvia ja tarinoita, Jouko Hannu

To. 28.3 klo 13: Duo Pauli & Jouko

Pe. 29.3 klo 13: Pihapelimannit

 

Huhtikuu:

 Ma. 1.4 klo 13: Peräkamarin Pojat

Ti. 2.4 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 3.4 klo 13: Manti & Mainingit

To. 4.4 klo 13: trubaduuri Heikki K-V

Pe. 5.4 klo 13:  Bingo

-------

Ma. 8.4 klo 13: Kotiseudun tarinoita, Heikki Uusitalo

Ti. 9.4 klo 13: Mikael Agricolan päivä, Jouko Hannu

Ke. 10.4 klo 13: Peräkamarin Pojat

To. 11.4 klo 11 - 14: Voimaa väreistä, Raija Mäensivu

Pe. 12.4 klo 13: Muistojen bulevardi, Weijo K.

-------

Ma. 15.4 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Ti. 16.4 klo 13: pääsiäishartaus + ehtoollinen Siljankodilla

Ke. 17.4 klo 13: Pihapelimannit

To. 18.4 klo 13: Keväisiä lauluja, Anja L. ja ystävät

Pääsiäinen, Aurinkorinne suljettuna

----------

Ti. 23.4 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 24.4 klo 11 - 14: Voimaa väreistä, Raija Mäensivu

To. 25.4 klo 13: Päivätanssit

Pe. 26.4 klo 13: Muistin paikat, kyröläisiä kuvia ja tunnelmia, Jouko Hannu

--------

Ma. 29.4 klo 11-14: Voimaa väreistä, Raija Mäensivu

Ti.30.4 klo 13: Vappubileet, JPH-rock

 

Toukokuu:

 Ke. 1.5: Vappu, Aurinkorinne suljettuna

To. 2.5 klo 13: Manti ja Mainingit

Pe. 3.5 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

----------

Ma. 6.5 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 7.5 klo 13: Kasvien salaisuudet, Riitta Angervo ja Aarre Leskinen

Ke. 8.5 klo 13: Kansakoululauluja, Raija W. 

To. 9.5 klo 13: Pirkanmaan maakuntapelimannit vierailulla

Pe. 10.5 klo 13: Bingo, Weijo Koskiranta

---------

Ma. 13.5 klo 13: Runotuokio, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

Ti. 14.5 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 15.5 klo 13: Karaoke

To. 16.5 klo 13: Rönsyn ohjelmaa 

Pe. 17.5 klo 11 - 14: Elämän värit - taidepiiri, Raija Mäensivu

---------

Ma. 20.5 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 21.5 klo 13: Yhteislaulua, Anja L. ja ystävät

Ke. 22.5 klo 13: Hartaus

To. 23.5 klo 13: Pauli ja Jouko Duo

Pe. 24.5 klo 13: Päivätanssit, Mirja Poikkeus ym.

---------

Ma. 27.5 klo 13: Peräkamarin Pojat

Ti. 28.5 klo 11 - 14: Elämän värit- taidepiiri, Raija Mäensivu

Ke. 29.5 klo 13: Heikki Uusitalo

To. 30.5: Helatorstai, Aurinkorinne suljettuna

Pe. 31.5 klo 13: Pihapelimannit

 

Kesäkuu:

Ma. 3.6 klo 11 - 14: Elämän värit - taidepiiri, Raija Mäensivu

Ti. 4.6 klo 13: Peräkamarin Pojat

Ke. 5.6 klo 13: Maailman ympäristöpäivä, Ekiteki / Erkki Luumi

To. 6.6 klo 13: Pihapelimannit

Pe. 7.6 klo 13: Manti ja Mainingit

---------

Ma. 10.6 klo 13: Kesämökin gramofoni, Weijo Koskiranta

Ti. 11.6 klo 13: Hälläpirtin laulajat

Ke. 12.6 klo 13: trubaduuri Heikki K-V

To. 13.6 klo 13: Muistin paikat, Jouko Hannu

Pe. 14.6 klo 13: Tietokilpailu, Arja Viitasaari

--------

Ma. 17.6 klo 13: Kyröskoski ennen kameraa, Jouko Hannu

Ti. 18.6 klo 13: Heikki Uusitalo

Ke. 19.6 klo 13: Aurinkofestarit

To. 20.6 klo 13: Pakinoita, juhannusmuistelmia, Maija Lehtinen

Pe. 21. 6: Kesäpäivän seisaus, Juhannusaatto, Aurinkorinne suljettuna

-------

Ma. 24.6 klo 13: Kansakoululauluja, Raija W. 

Ti. 25.6 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 26.6 klo 13: Kesämökin gramofoni, Weijo Koskiranta

To. 27.6 klo 13: Yhteisalaulua, Anja Liebing ja ystävät 

Pe. 28.6 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

 

Heinäkuu:

Ma.1.7 klo 13: Ihmisiä suvessa: kohtaamisia ja kahvikeskusteluja Aurinkorinteen kesäterassilla, sateen sattuessa sisätiloissa. Keskustelijoina ja keskustelun avaajina paikalla Aurinkorinteen oma henkilökunta

Ti.2.7 klo 13: Ihmisiä suvessa...

Ke. 3.7 klo 13: Ihmisiä suvessa...

To.4.7 klo 13: Ihmisiä suvessa...

Pe. 5.7 klo 13: Ihmisiä suvessa...

-------

Ma. 8. 7 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 9.7 klo 13: Taidenäyttelyn rakentaminen, Raija Mäensivu, paikalla myös trubaduuri Heikki K-V.

Ke. 10.7 klo 13: Suomen kuvataiteen ja Helene Schjerfbeckin päivä. Elämän värit - taidenäyttelyn avajaiset, Raija Mäensivu

To. 11.7 klo 13: Kotiseudun tarinoita ja musiikkia, Heikki Uusitalo

Pe. 12.7 klo 13: Kesämökin gramofoni, Weijo Koskiranta

--------

Ma.15.7 klo 13: Trio Pauli, Jouko, Kaitsu, tanssimusiikkia

Ti. 16.7 klo 13: Runotuokio, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

Ke. 17.7. klo 13: Hartaus, Anu Mätäsniemi ja Hannelen laulajat

To. 18.7 klo 13: Pihapelimannit

Pe. 19.7 klo 13: Heikki Uusitalo

-------

Ma. 22.7 klo 13: Kirjallisuustuokio, Sillanpäätutkija/kirjailija, fil.tri. Panu Rajala

Ti. 23.7 klo 13: Pihapelimannit

Ke. 24.7 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

To. 25.7 klo 13: Tietovisa, Arja Viitasaari

Pe. 26.7 klo 13: Bingo

------

Ma. 29.7 klo 13: Musiikkia vanhaan malliin, Teuvo Suoniemi ja vähäriviset

Ti.30.7 klo 13: Heinäkuun päivätanssit, Pekka Mäkelä + Aurinkorinteen tanssiorkesteri

Ke. 31.7 klo 13: Bingo

 

Elokuu:

To. 1.8 klo 13: Kyröskoski ennen kameraa, Jouko Hannu 

Pe. 2.8 klo 13: Yhteislaulua, Anja Liebing ja ystävät

---------

Ma. 5.8.klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Ti. 6.8 klo 13: Levyraati, Weijo Koskiranta

Ke.7.8 klo 13: Tietovisa, Arja Viitasaari

To. 8.8 klo 13: Bingo

Pe. 9.8 klo 13: Pihapelimannit

----------

Ma. 12.8 klo 13: Kotiseudun tarinoita ja musiikkia, Heikki Uusitalo

Ti. 13.8 klo 13: Vain kotka lentää aurinkoon, trubaduuri Heikki K-V.

Ke. 14.8 klo 13: Pihapelimannit ja  Erkki-Jussi Koivuluoma

To. 15.8 klo 13: Virsistä viis, kauneimmat ja tutummat virret yhteislauluna, Raija Westergård

Pe. 16.8 klo 13: Tietovisailua ja musiikkia, Heikki K-V.

---------

Ma. 19.8 klo 13: Manti ja Mainingit

Ti. 20.8 klo 13: Virsistä viis, kauneimmat ja tutuimmat virret yhteislauluna, Raija W.

Ke. 21.8 klo 13: Ikärajaton rock, JPH-bändi

To. 22.8 klo 13: trubaduuri Heikki K-V.

Pe. 23.8 klo 13: Aurinkorinteen Kulttuuriklubin tunnelmaa, musiikkivideoita kevät 2019 

-------

Ma. 26.8 klo 13: Veisuutuokio, tutuimmat ja kauneimmat virret yhteislauluina, Raija W.

Ti. 27.8 klo 13: Takana taaimman tähden, Tapani Pertun musiikkia c-kasetilta, Heikki Uusitalo

Ke. 28.8 klo 13: Hartaus, Anu Mätäsniemi ja Hannelen laulajat

To. 29.8 klo 13: Isän vierellä hiljaa - runokirjan esittely, Erkki Luumi

Pe. 30.8 klo 13: Trio Pauli, Jouko ja Kaitsu, tanssimusiikkia kesän päätteeksi

 

Syyskuu:

Ma. 2.9.klo 13: Tietovisa, Arja Viitasaari

Ti. 3.9 klo 13: Pihapelimannit + Erkki-Jussi Koivuluoma

Ke. 4.9 klo 13: Tietovisailua ja musiikkia, Heikki K-V.

To. 5. 9 klo 13: Runotuokio, Inkeri Sutinen ja Airi Rönnberg

Pe. 6.9 klo 13: Talkootanssit -  pelimannimusiikkia levyltä sekä muistelua , Weijo Koskiranta

-------

Ma. 9.9 klo 13: Aurinkorinne suljettu! Henkilökunnan koulutuspäivä

Ti. 10.9.klo 13: Isän vierellä hiljaa - runokirjan esittely. Erkki Luumi

Ke. 11.9 klo 13: Yhteislaulua, Anja Liebing ja ystävät

To. 12.9 klo 13: Luonto lähellä, Risto Pyry Majanen

Pe. 13.9 klo 13: Vanhaa tanssimusiikkia, Risto Riihioja

-----------

Muistiviikko. Muistiystävällisiä tekoja

Ma. 16.9 klo 13: Pihapelimannit

Ti. 17.9 klo 13: Edunvalvontavaltuutus tutuksi, Anna-Kaisa Lampinen, Aito Sp Oy

Ke. 18.9 klo 13: Oi muistatko, lapsuuden kauneimmat virret, Raija Westergård

To. 19.9 klo 13: Hartaus, Anu Mätäsniemi ja Hannelen laulajat

Pe. 20.9 klo 13: Pelataan muistipeliä!

--------

Ma 23.9. klo 13: Jalkojen hyvinvoinnista puhuu jalkahoitaja Päivi Nylander

Ti. 24.9. klo 13: Musiikkia ja tietovisa, Heikki K-V.

Ke. 25.9. klo 13: Tapani Pertun musiikkia C-kasetilta, Heikki Uusitalo

To. 26.9. klo 13: Pihapelimannit

Pe. 27.9. klo 13: Päivätanssit, Mirja Poikkeus, Pekka Mäkelä ja Aurinkorinteen tanssiorkesteri

---------

Huom. tästä päivästä alkaen Kulttuuriklubin ohjelma alkaa jo klo 12.45!

Ma. 30.9. klo 12.45: Musiikkia ja tietovisa, Heikki K-V.

 

Lokakuu:

Ti. 1.10. klo 11: Muistojeni Kyröskoski, Teehuonevieraana Ahti Lindberg ja Jorma Lehtonen 

            klo 12.45: Peräkamarin Pojat, kansanmusiikkia 

Ke. 2.10. klo 12.45: Pihapelimannit + Erkki-Jussi Koivuluoma

To.3.10. klo 12.45: Edunvalvontavaltuutus tutuksi, Anna-Kaisa Lampinen

Pe.4.10. klo 12.45: Varaslähtö Vanhustenviikkoon, hyvinvointiperjantai klo 11 alkaen: kosmetologiopiskelijoita opettajineen vierailulla. Pieniä hoitoja pientä maksua vastaan.

————

Vanhusten viikko teemalla Varaudu vanhuuteen

Ma. 7.10. klo 12.45: Edunvalvontavaltuutus tutuksi, Anna-Kaisa Lampinen

Ti. 8.10. klo 12.45: Kodin turvallisuus, Pirkanmaan pelastuslaitos

Ke. 9.10. klo 12.45: Vanhene viisaasti, Virpi Raipala-Cormier

To. 10.10. klo 13:  Hyvän äärellä - seminaari. Puhumassa mm Markku Ojanen onnellisuusprofessori ja alueellisten hankkeiden esittelyä (Rönsy ry.)

Pe. 11.10. klo 12.45: Kotiseutumatkailua lähialueella

—————-

Ma. 14.10. klo 12.45: Runoja, Inkeri, Airi ja Marjatta

Ti. 15.10. klo 11: Teehuonevieraana Risto Lehti. Valokuvamuistojen aikaan

               klo 12.45: Yhteislaulua, Anja Liebing ja ystävät

Ke. 16.10. klo 12.45: Pihapelimannit

To. 17.10. klo 12.45: Paikallisia suurmiehiä historian kätköistä, Jouko Hannu

Pe. 18.10. klo 12.45: Edunvalvontavaltuutus tutuksi, Anna-Kaisa Lampinen

-----------

Ma. 21.10. klo 12.45: Isän vierellä hiljaa, Erkki Luumi

Ti. 22.10. klo 11: Bingo, Heikki K-V.

               klo 12.45: Mirame, itämaista tanssia

Ke. 23.10. klo 12.45: Henkilökunnan koulutuspäivä. Aurinkorinne suljettuna

To. 24.10. klo 11: Tapani Pertun musiikkia C-kasetilta, Heikki Uusitalo

                klo 12.45: Päivätanssit. Mirja Poikkeus, Pekka Mäkelä ja tanssiorkesteri

Pe. 25.10. klo 12.45: Muistojen bulevardi, Weijo Koskiranta

-------------

Ma. 28.10. klo 12.45: Pihapelimannit

Ti. 29.10. klo 12.45: Vanhaa tanssimusiikkia, Risto Riihioja ja Upi Kemppainen

Ke. 30.10. klo 9 -10: Jälkiviisaat aamukahvilla

                klo 11: Muistojeni Kyröskoski, Ahti Lindberg ja Jorma Lehtonen

                klo 12.45: tietovisaa ja musiikkia, Heikki K-V.

To. 31.10. klo 12.45: Hartaus + ehtoollinen Siljankodissa yhdessä Siljankodin väen kanssa, Anu Mätäsniemi, Sanna Loikas ja Hannelen laulajat

 

Marraskuu:

Pe. 1.11. klo 12.45: Henkilökunnan koulutuspäivä. Aurinkorinne suljettuna

-----------

Ma. 4.11. klo 11: Lyhtytyöpaja, Raija Mäensivu            

Ti. 5.11. klo 12.45: Muistojen bulevardi, Weijo Koskiranta

Ke. 6.11. klo 12.45: Edunvalvontavaltuutus tutuksi, Anna-Kaisa Lampinen

To. 7.11. klo 11: Lyhtytyöpaja, Raija Mäensivu

              klo 12.45: Valokuvan maa, taivas ja avaruus, Risto Lehti

Pe. 8.11.klo 12.45: Isän vierellä hiljaa, Erkki Luumi

----------

Ma. 11.11. klo 12.45: Älykäs eläin haastaa ihmisen ylivertaisuuden, Jussi Viitala

Ti. 12.11. klo 12.45: Lyhtytyöpaja, Raija Mäensivu

Ke. 13.11. klo 11.00: Tapani Pertun musiikkia C-kasetilta, Heikki Uusitalo

                klo 12.45: Pihapelimannit + Erkki-Jussi Koivuluoma

To. 14.11. klo 12.45: Musiikkia ja tietovisaa, Heikki K-V.

Pe. 15.11. klo 12.45: Valokuvan maa, taivas ja avaruus, Risto Lehti

-----------

Ma. 18.11. klo 12.45: Matka menneisyyteen, kotiseuturetki museolle

Ti 19.11. klo 12.45: Valokuvan maa, taivas ja avaruus, Risto Lehti

Ke.20.11. klo 12.45: Peräkamarin Pojat

To. 21.11. klo 11.00: Hälläpirtin kuoro, joululauluja

                klo 12.45: Pihapelimannit, iloisia joululauluja ja -tarinoita 

Pe. 22.11. klo 12.45: Hämeenkyröläisiä henkilökuvia ja -tarinoita, Jouko Hannu

---------

Ma. 25.11. klo 12.45: Manti ja Mainingit, iskelmien parhaimmistoa

Ti. 26.11. klo 12.45: Katso pohjoista taivasta, Inkeri, Airi ja Marjatta

Ke. 27.11. klo 12.45: Tanssin taikaa, Senioritanssijat, Kyröskosken kansalaisopisto 

To. 28.11. klo 11.00: Muistojeni Kyröskoski, Ahti Lindberg ja Jorma Lehtonen 

                klo 12.45: Adventtihartaus, Jorma Pitkänen, Sanna Loikas ja Hannelen laulajat

Pe. 29.11. klo 11: Lyhtytyöpaja, Raija Mäensivu

                klo 12.45: Perinteiset joululaulut yhteislauluna, Raija Westergård

 

Joulukuu:

Ma. 2.12. klo 12.45: Joululauluja yhteislauluna, Anja Liebing ja ystävät

Ti. 3.12. klo 12.45: Pihapelimannit, iloisia joululauluja ja -tarinoita

Ke. 4.12. klo 11.00: Lyhtytyöpaja, Raija Mäensivu

               klo 12.45: Luonnon hiljaisuuden äärellä, Risto Pyry Majanen

To. 5.12. klo 12.45: Suomalaisia kuvia ja Jean Sibeliuksen musiikkia. Hyvää itsenäisyyspäivää!

Pe. 6.12. Itsenäisyyspäivä, Aurinkorinne suljettuna

-------

Ma. 9.12. klo 12.45: Pihapelimannit, iloisia joululauluja ja -tarinoita

Ti. 10.12. klo 11.00: Peräkamarin Pojat joulukiertueella

                klo 12.45: Vanhaa tanssimusiikkia, Risto Riihioja ja Upi Kemppainen

Ke. 11.12. klo 11: Kyröskosken Mieskuoro, joht. Johanna Eränen 

               klo 12.45: Manti ja Mainingit, iskelmien parhaimmistoa

To. 12.12. klo 12.45: Jouluhartaus, Anu Mätäsniemi, Sanna Loikas ja Hannelen laulajat

Pe. 13.12. klo 12.45: Pihapelimannit, iloisia joululauluja ja -tarinoita

------------

Jouluviikko 16 - 20.12: Kulttuuriklubi suljettuna. Aurinkorinne avoinna muilta osin. 

- 17.12. klo 15: Saavumme jouluun -  yhteinen puuropöytämme Aurinkorinteellä.

         Kaikki tervetulleita! Seuraa ilmoittelua nn. UutisOivassa, Menoinfossa ja Fb-sivustoilla.   I          Ilmoittautuminen 15.12 mennessä p. 044 3073262.Ohjelmassa puheita, musiikkia, runoja,          mukavaa yhdessäoloa. Järj. Hämeenkyrön vanhus- ja vammaisneuvostot, mukana                      Aurinkorinne ja Rönsy Ry. 

         

      

-----------

Ma. 23.12: Kulttuuriklubi suljettuna (Aurinkorinne avoinna muilta osin)

Ti. 24.12: Jouluaatto

Ke. 25.12: Joulupäivä

To. 26.12: Tapaninpäivä

Pe. 27.12: Kulttuuriklubi suljettuna (Aurinkorinne avoinna muilta osin)

---------

Ma. 30.12.Klo 11: Avaruus ja tähdet, Risto Lehti

               Klo 12.45: Vuoden 2018 Kulttuuriklubin tunnelmia kuva-ja videokoosteena

Ti. 31.12: Pihapelimannit, pelimannimusiikkia